Skip to main content
← Back to blog

Re sekene diwebosaete di le 96,283: diphoso tsa SEO tse di bonalang thata

·5 min read·by LANGR SEO

Re sekene diwebosaete di le 96,283: diphoso tsa SEO tse di bonalang thata

Magareng ga Moranang le Phalane 2026, sesekene sa LANGR SEO se dirile ditlhatlhobo tse di feletseng di le 248,167 mo didomeineng di le 123,951. Mo thutopatlisisong eno re tsere tlhatlhobo ya bofelo ya domeine nngwe le nngwe, mme seo se re naya mola o le mongwe ka webosaete. Diwebosaete di le 27,668 tsa tseo ga di a ka tsa kgona go bulwa gotlhelele (tsebe ya phoso, nako e e fedileng kgotsa go se na tsebe ya ntlha), ka jalo dipalo tsa diteng tse di fa tlase di theilwe mo diwebosaeteng di le 96,283 tse di arabileng.

Ela tlhoko sampole: bontsi jwa didomeine bo bonwe ka ditlankana tsa SSL tse di ntshitsweng sešeng le ka manane a didomeine tse di tumileng mo mebarakeng ya dinaga di le 15. Seo se raya gore go na le diwebosaete tse dintšhwa le dikgwebo tse dinnye di le dintsi, mme dibrand tse dikgolo di le mmalwa. Bala dipalo jaaka "se webosaete e ntšhwa e e tlwaelegileng e lebegang ka sone", e seng jaaka palo e e feletseng ya inthanete yotlhe.

Metheo e le bontsi e teng

E batla e le webosaete nngwe le nngwe e na le setlhogo sa tsebe: ke 0.9% fela tse di neng di se na sone. Palo ya bogare ya maduo otlhe e ne e le 78 mo go 100, mme halofo ya diwebosaete tsotlhe e ne e le magareng ga 74 le 83.

Bogolo jwa maduoDiwebosaete
90 go ya go 1004,828
80 go ya go 8936,426
70 go ya go 7947,462
60 go ya go 697,082
ka fa tlase ga 60485

Kwa diwebosaete di latlhegelwang ke dintlha teng

Se se bonwengSeabe sa diwebosaete
Ga go na data e e rulaganeng (schema.org)53.3%
Ga go na og:image ya go abelana mo seboning sa loago50.0%
Ga go na sitemap.xml26.1%
Ga go na meta description19.4%
HTTP ga e fetisetse kwa HTTPS17.7%

Data e e rulaganeng ke phatlha e kgolo go gaisa. Diwebosaete tse di fetang halofo ga di neye dienjene tsa patlo tlhaloso epe e motšhine o ka e balang ya gore ke bomang. Mo diwebosaeteng tse di e dirisang, mefuta e e tlwaelegileng go gaisa ke WebSite (diwebosaete di le 15,866) le Organization (15,404). LocalBusiness e bonala mo diwebosaeteng di le 1,327 fela, le fa karolo e kgolo ya sampole e le dikgwebo tsa selegae.

Go tlhoka og:image go botlhokwa go feta jaaka go lebega. Fa linki e abelanwa mo LinkedIn, Facebook kgotsa mo app ya puisano, ponelopele e bontsha setshwantsho sengwe fela se se sa amaneng kgotsa ga e bontshe sepe.

Polatefomo e dira pharologano

PolatefomoDiwebosaeteGa go na data e e rulaganengGa go na sitemapGa go na meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Ga go CMS e e bonweng60,58367.0%32.4%18.5%

Dipolatefomo tse di tshwarelwang jaaka Shopify di tla le dithulaganyo tsa motheo tse di utlwalang, ka jalo disitemap le data e e rulaganeng di tla di setse di le teng. Diwebosaete tse di agilweng ka seatla kwantle ga CMS e e ka bonwang ke tsone tse di nang le kgonagalo e kgolo ya go tlhoka tsotlhe tse pedi. PrestaShop e a itshupa: 78.8% ya mabenkele a re a sekeneng e ne e se na sitemap.xml e re neng re ka e bona.

Se o tshwanetseng go se baakanya pele

  1. Tsenya data e e rulaganeng. Boloko jwa Organization kgotsa LocalBusiness jo bo nang le leina, logo, aterese le dilinki tsa sameAs bo tsaya metsotso e le lesome, mme bo thusa dienjene tsa patlo go golaganya webosaete ya gago le brand ya gago.
  2. Baya og:image mo tsebeng ya ntlha le mo ditsebeng tse di botlhokwa, ya dipikselse di le 1200 × 630.
  3. Phasalatsa sitemap.xml mme o e kaye mo robots.txt.
  4. Kwala meta description ya tsebe nngwe le nngwe e e tshwanetseng go tsaya maemo mo dipatlong.
  5. Patelela HTTPS ka go fetisetsa ga 301 go tswa kwa http://.

A o batla go itse gore webosaete ya gago e eme kae? Dira tlhatlhobo ya SEO mahala mme o bone ditlhatlhobo di le 290 tse thutopatlisiso eno e theilweng mo go tsone, kgotsa o batle lefoko mo SEO go tloga ka A go ya go Z.

Mokgwa: tlhatlhobo ya bofelo e e feletseng ka domeine, didomeine di le 123,951, tse di le 96,283 tsa tsone di ne di fitlhelelwa. Diabe di balwa go ya ka diwebosaete tse tlhatlhobo e e amanang e dirilweng mo go tsone. Diphitlhelelo tse di bonweng mo diwebosaeteng tse di kwa tlase ga 50 di tlogetswe, mme ga go domeine epe e e umakiwang ka leina.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles