Skip to main content
← Back to blog

Kami nyeken 96.283 situs wéb: kasalahan SEO anu paling sering muncul

·4 min read·by LANGR SEO

Kami nyeken 96.283 situs wéb: kasalahan SEO anu paling sering muncul

Antara April jeung Oktober 2026, scanner LANGR SEO ngajalankeun 248.167 audit lengkep dina 123.951 domain. Pikeun studi ieu kami nyokot audit panganyarna pikeun unggal domain, jadi unggal situs ngan diitung sakali. 27.668 situs di antarana teu bisa dibuka pisan (kaca kasalahan, waktuna béak atawa euweuh kaca utama), ku kituna angka eusi di handap dumasar kana 96.283 situs anu ngajawab.

Catetan ngeunaan sampel: kalolobaan domain kapanggih tina sértifikat SSL anu anyar dikaluarkeun jeung daptar domain anu keur populér di 15 pasar nagara. Hartina loba situs anyar jeung usaha leutik, sarta merek gedé leuwih saeutik. Baca angka-angka ieu salaku "kumaha rupana situs wéb anyar anu biasa", lain salaku sénsus sakabéh wéb.

Dasar-dasarna lolobana geus aya

Ampir unggal situs boga judul kaca: ngan 0,9% anu henteu boga. Médian skor sakabéhna 78 tina 100, sarta satengah tina sakabéh situs aya di antara 74 jeung 83.

Rentang skorSitus
90 nepi ka 1004.828
80 nepi ka 8936.426
70 nepi ka 7947.462
60 nepi ka 697.082
handapeun 60485

Di mana situs kaleungitan poin

TemuanBagian situs
Euweuh data terstruktur (schema.org)53,3%
Euweuh og:image pikeun ngabagikeun di média sosial50,0%
Euweuh sitemap.xml26,1%
Euweuh meta description19,4%
HTTP teu ngalihkeun ka HTTPS17,7%

Data terstruktur téh kakurangan panggedéna. Leuwih ti satengah situs teu méré pedaran anu bisa dibaca ku mesin ka mesin pencari ngeunaan saha maranéhna. Di antara situs anu ngagunakeunana, jinis anu paling umum nyaéta WebSite (15.866 situs) jeung Organization (15.404). LocalBusiness ngan muncul dina 1.327 situs, sanajan bagian gedé tina sampel téh usaha lokal.

og:image anu euweuh téh leuwih penting batan anu katémbong. Lamun hiji tautan dibagikeun di LinkedIn, Facebook atawa dina aplikasi obrolan, pratinjauna nembongkeun gambar acak atawa teu aya gambar pisan.

Platform mangaruhan pisan

PlatformSitusEuweuh data terstrukturEuweuh sitemapEuweuh meta description
WordPress25.70328,1%11,4%24,6%
Shopify4.41118,6%1,9%10,2%
Webflow1.62360,9%27,6%9,9%
Magento1.25743,3%53,1%10,3%
PrestaShop1.20531,4%78,8%6,5%
Teu kadeteksi CMS60.58367,0%32,4%18,5%

Platform hosted saperti Shopify geus dilengkepan ku setélan bawaan anu masuk akal, jadi sitemap jeung data terstruktur meunang kalawan gratis. Situs anu diwangun ku leungeun tanpa CMS anu bisa dideteksi téh anu paling sering teu boga duanana. PrestaShop pohara nonjol: 78,8% tina toko anu ku kami diseken teu boga sitemap.xml anu bisa kapanggih.

Naon anu kudu dibenerkeun heula

  1. Tambahkeun data terstruktur. Blok Organization atawa LocalBusiness anu ngandung ngaran, logo, alamat jeung tautan sameAs ngan butuh sapuluh menit sarta ngabantu mesin pencari nyambungkeun situs anjeun jeung merek anjeun.
  2. Setél og:image dina kaca utama jeung kaca-kaca penting, 1200 × 630 piksel.
  3. Medalkeun sitemap.xml sarta sebutkeun dina robots.txt.
  4. Tulis meta description pikeun unggal kaca anu kudu meunang peringkat.
  5. Wajibkeun HTTPS ku pangalihan 301 ti http://.

Hoyong terang kumaha posisi situs anjeun sorangan? Jalankeun audit SEO gratis sarta kéngingkeun 290 pamariksaan anu sarua anu jadi dasar studi ieu, atawa paluruh hiji istilah dina SEO A nepi ka Z.

Métode: audit lengkep panganyarna pikeun unggal domain, 123.951 domain, 96.283 di antarana bisa dihontal. Bagian diitung dumasar kana situs anu pamariksaan anu patali dijalankeun. Temuan anu kapanggih dina kurang ti 50 situs teu diasupkeun, sarta euweuh domain individu anu disebutkeun ngaranna.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles