Skip to main content
← Back to blog

Waxaan baarnay 96,283 website: khaladaadka SEO ee ugu badan

Β·4 min readΒ·by LANGR SEO

Waxaan baarnay 96,283 website: khaladaadka SEO ee ugu badan

Intii u dhaxaysay Abriil iyo Oktoobar 2026, baaraha LANGR SEO wuxuu sameeyay 248,167 baaritaan oo dhammaystiran oo lagu sameeyay 123,951 domain. Daraasaddan waxaan u qaadannay baaritaankii ugu dambeeyay ee domain kasta, taas oo siinaysa hal saf website kasta. 27,668 ka mid ah websiteyadaas lama soo furi karin gabi ahaanba (bog khalad ah, waqti dhammaad ama bog hore la'aan), sidaa darteed tirooyinka nuxurka ee hoose waxay ku salaysan yihiin 96,283 website ee ka jawaabay.

Fiiro gaar ah oo ku saabsan muunadda: inta badan domainyada waxaa laga helay shahaadooyin SSL oo cusub iyo liisaska domainyada caanka ah ee 15 suuq oo dal. Taas macnaheedu waa websiteyo badan oo cusub iyo ganacsiyo yaryar, iyo calaamado waaweyn oo yar. U akhri tirooyinka sida "sida uu u eg yahay website cusub oo caadi ah", ee ha u akhrin tirakoob dhammaan shabakadda ah.

Aasaasiga inta badan wuu jiraa

Ku dhawaad website kasta wuxuu leeyahay cinwaan bog: 0.9% oo keliya ayaa ka maqnaa. Dhibcaha guud ee dhexe waxay ahaayeen 78 ka mid ah 100, kalabar dhammaan websiteyadana waxay ku dhaceen inta u dhaxaysa 74 iyo 83.

Heerka dhibcahaWebsiteyo
90 ilaa 1004,828
80 ilaa 8936,426
70 ilaa 7947,462
60 ilaa 697,082
ka hooseeya 60485

Halka websiteyadu ka lumiyaan dhibcaha

NatiijoSaamiga websiteyada
Xog habaysan ma jirto (schema.org)53.3%
og:image looma hayo wadaagista baraha bulshada50.0%
sitemap.xml ma jiro26.1%
meta description ma jiro19.4%
HTTP uma wareejiyo HTTPS17.7%

Xogta habaysan waa godka ugu weyn. In ka badan kalabar websiteyada ma siiyaan matoorada raadinta wax sharaxaad ah oo mashiinku akhrin karo oo ku saabsan cidda ay yihiin. Websiteyada isticmaala, noocyada ugu badan waa WebSite (15,866 website) iyo Organization (15,404). LocalBusiness waxa uu ka muuqdaa 1,327 website oo keliya, in kasta oo qayb weyn oo muunadda ka mid ahi ay yihiin ganacsiyo maxalli ah.

og:image la'aantiisu way ka muhiimsan tahay sida ay u muuqato. Marka xiriir lagu wadaago LinkedIn, Facebook ama app wada sheekaysi, horudhaca wuxuu soo bandhigaa sawir aan kala sooc lahayn ama sawir la'aan.

Madalku farqi buu sameeyaa

MadalWebsiteyoXog habaysan ma jirtoSitemap ma jirometa description ma jiro
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
CMS lama helin60,58367.0%32.4%18.5%

Madallada la martigeliyo sida Shopify waxay la yimaadaan dejinno caadi ah oo macquul ah, sidaa darteed sitemap iyo xog habaysan si bilaash ah ayaa loo helaa. Websiteyada gacanta lagu dhisay ee aan lahayn CMS la aqoonsan karo ayaa ugu dhow inay labadaba ka maqnaadaan. PrestaShop ayaa si gaar ah u muuqda: 78.8% dukaamada aan baarnay kuma aanan helin sitemap.xml.

Waxa ugu horreeya ee la saxayo

  1. Ku dar xog habaysan. Qayb Organization ama LocalBusiness ah oo leh magac, astaan, cinwaan iyo xiriirro sameAs waxay qaadataa toban daqiiqo, waxayna ka caawisaa matoorada raadinta inay websitekaaga ku xiraan calaamaddaada.
  2. Deji og:image bogga hore iyo bogagga muhiimka ah, 1200 Γ— 630 pixel.
  3. Daabac sitemap.xml oo ku tilmaan robots.txt.
  4. Qor meta description bog kasta oo ay tahay inuu kaalin ka galo raadinta.
  5. Ku qasab HTTPS adigoo isticmaalaya u wareejin 301 ah oo ka timaada http://.

Ma rabtaa inaad ogaato meesha uu websitekaagu taagan yahay? Samee baaritaan SEO oo bilaash ah oo hel isla 290 hubin ee daraasaddan ku salaysan tahay, ama eeg erey ku jira SEO laga bilaabo A ilaa Z.

Habka: baaritaankii ugu dambeeyay ee dhammaystiran ee domain kasta, 123,951 domain, 96,283 ka mid ah ayaa la gaari karay. Saamiyada waxaa lagu xisaabiyay websiteyada lagu sameeyay hubinta khuseysa. Natiijooyinka ay wadaagaan wax ka yar 50 website waa laga saaray, lamana sheegin wax domain gaar ah.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit β€” it takes under 60 seconds.

Related articles