Skip to main content
← Back to blog

Na matou siakiina upega tafaʻilagi e 96,283: o mea sese SEO e sili ona taatele

·5 min read·by LANGR SEO

Na matou siakiina upega tafaʻilagi e 96,283: o mea sese SEO e sili ona taatele

I le va o Aperila ma Oketopa 2026, na faia ai e le masini suʻesuʻe a LANGR SEO ni suʻesuʻega atoatoa e 248,167 i luga o domain e 123,951. Mo lenei suʻesuʻega, na matou ave ai le suʻesuʻega aupito lata mai mo domain taʻitasi, o lona uiga e tasi le laina mo upega taʻitasi. E 27,668 o na upega e leʻi mafai lava ona tatalaina (o se itulau sese, na uma le taimi faatali, pe leai se itulau autu), o lea o fuainumera o mataupu o loʻo i lalo e faʻavae i upega e 96,283 na tali mai.

Se faʻamatalaga e uiga i le faʻataʻitaʻiga: o le tele o domain na maua e ala i tusi faamaonia SSL faatoʻā tuʻuina atu ma lisi o domain lauiloa i maketi o atunuʻu e 15. O lona uiga e tele upega fou ma pisinisi laiti, ae itiiti ni faʻailoga tetele. Faitau fuainumera nei o se ata o "foliga masani o se upega tafaʻilagi fou", ae le o se tusiga igoa o le initaneti atoa.

O mea faavae o loʻo i ai i le tele o upega

Toeititi lava o upega uma e i ai se ulutala o le itulau: na o le 0.9% e leai. O le togi ogatotonu atoa o le 78 mai le 100, ma o le afa o upega uma na pa'ū i le va o le 74 ma le 83.

Vaega o togiUpega
90 i le 1004,828
80 i le 8936,426
70 i le 7947,462
60 i le 697,082
i lalo ifo o le 60485

O fea e leiloa ai togi o upega

Mea na mauaVaega o upega
Leai ni faʻamaumauga faʻatulagaina (schema.org)53.3%
Leai se og:image mo le faʻasoa i faʻasalalauga lautele50.0%
Leai se sitemap.xml26.1%
Leai se meta description19.4%
E le faʻasaga atu le HTTP i le HTTPS17.7%

O faʻamaumauga faʻatulagaina o le vaega pito sili lea ona tele e misi. E sili atu i le afa o upega e le tuʻuina atu i masini suʻe se faʻamatalaga e mafai e masini ona faitau e uiga i lo latou faasinomaga. I upega e faʻaaogaina, o ituaiga e sili ona taatele o WebSite (upega e 15,866) ma Organization (15,404). E na o upega e 1,327 o loʻo i ai le LocalBusiness, e ui lava o se vaega tele o le faʻataʻitaʻiga o pisinisi i le lotoifale.

O le leai o se og:image e sili atu lona taua nai lo le mea e foliga mai ai. A faʻasoa se fesoʻotaʻiga i LinkedIn, Facebook poʻo se polokalama talanoa, e faʻaali mai i le vaaiga muamua se ata faafuaseʻi, pe leai lava se ata.

E iai le eseesega e mafua mai i le Platform

PlatformUpegaLeai ni faʻamaumauga faʻatulagainaLeai se sitemapLeai se meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Leai se CMS na iloa60,58367.0%32.4%18.5%

O platform talimalo e pei o Shopify e oʻo mai ma faatulagaga masani lelei, o lea e maua fua ai le sitemap ma faʻamaumauga faʻatulagaina. O upega na fausia i lima e aunoa ma se CMS e mafai ona iloa, e sili ona ono misi uma ia mea e lua. E iloga mai PrestaShop: e 78.8% o faleoloa na matou siakiina e leai se sitemap.xml na mafai ona matou maua.

O mea e muamua faʻaleleia

  1. Faʻaopoopo faʻamaumauga faʻatulagaina. O se poloka Organization poʻo LocalBusiness e iai le igoa, logo, tuatusi ma fesoʻotaʻiga sameAs, e sefulu minute e fai ai ma e fesoasoani i masini suʻe e fesoʻotaʻi lau upega ma lau faʻailoga.
  2. Tuʻu se og:image i le itulau autu ma itulau taua, 1200 × 630 pixels.
  3. Faʻasalalau se sitemap.xml ma taʻua i le robots.txt.
  4. Tusi se meta description mo itulau uma e tatau ona aliali mai i suʻesuʻega.
  5. Faʻamalosia le HTTPS i se faʻasaga 301 mai le http://.

E te fia iloa le tulaga o lau lava upega? Faia se suʻesuʻega SEO e leai se totogi ma maua siaki e 290 lava ia e faʻavae ai lenei suʻesuʻega, pe suʻe se upu i le SEO mai le A i le Z.

Metotia: o le suʻesuʻega atoatoa aupito lata mai mo domain taʻitasi, domain e 123,951, e 96,283 na mafai ona oʻo i ai. O vaega ua fuafua faʻatatau i upega na faia ai le siaki faʻapitoa. O mea na maua e itiiti ifo i le 50 upega ua le aofia, ma e leai se domain e taʻua lona igoa.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles