Skip to main content
← Back to blog

Marsariitii 96,283 sakatta'amneerra: dogoggora SEO caalaatti mul'atan

Β·3 min readΒ·by LANGR SEO

Marsariitii 96,283 sakatta'amneerra: dogoggora SEO caalaatti mul'atan

Ebla hanga Onkoloolessa 2026tti, sakatta'aan LANGR SEO domeenii 123,951 irratti odiitii guutuu 248,167 hojjete. Qorannoo kanaaf odiitii haaraa domeenii tokkoon tokkoo qofa fudhanne, kunis marsariitii tokkoof sarara tokko kenna. Marsariitiiwwan sana keessaa 27,668 gonkumaa banamuu hin dandeenye (fuula dogoggoraa, yeroon darbuu ykn fuulli jalqabaa dhabamuu), kanaafuu lakkoofsonni qabiyyee armaan gadii marsariitiiwwan 96,283 deebii kennan irratti hundaa'u.

Waa'ee fakkeenyichaa yaadannoo: domeeniiwwan baay'een ragaa SSL haaraa kennamaniin fi tarree domeeniiwwan beekamoo gabaa biyyoota 15 keessaatiin argaman. Kana jechuun marsariitiiwwan haaraa fi daldaltoota xixiqqoo baay'ee, akkasumas maqaalee daldalaa gurguddoo muraasa jechuudha. Lakkoofsota kana akka "marsariitiin haaraan idilee maal fakkaata" tti dubbisi, akka lakkoobsa weebii guutuutti miti.

Bu'uurri baay'inaan iddoo isaa irra jira

Marsariitiin hundi jechuun ni danda'ama mata duree fuulaa qaba: kan hin qabne 0.9% qofa. Miidiyaaniin qabxii waliigalaa 100 keessaa 78 ture, marsariitiiwwan hunda keessaa walakkaan 74 fi 83 gidduu argaman.

Daangaa qabxiiMarsariitiiwwan
90 hanga 1004,828
80 hanga 8936,426
70 hanga 7947,462
60 hanga 697,082
60 gadi485

Marsariitiiwwan eessatti qabxii dhaban

ArgannooQooda marsariitiiwwanii
Daataan caaseffame hin jiru (schema.org)53.3%
og:image qooddachiisa hawaasaaf hin jiru50.0%
sitemap.xml hin jiru26.1%
Meta description hin jiru19.4%
HTTP gara HTTPS hin jijjiiru17.7%

Daataan caaseffame hanqina isa guddaadha. Marsariitiiwwan walakkaa ol ta'an motora barbaachaatiif ibsa maashiniin dubbifamu waa'ee eenyummaa isaanii hin kennan. Marsariitiiwwan isa fayyadaman keessaa gosti caalaatti baramoo WebSite (marsariitii 15,866) fi Organization (15,404) dha. Qoodni guddaan fakkeenyichaa daldala naannoo ta'us, LocalBusiness marsariitii 1,327 irratti qofa mul'ata.

og:image dhabamuun akka fakkaatu caalaa barbaachisaadha. Liinkiin tokko LinkedIn, Facebook ykn appii haasaa irratti yeroo qoodamu, agarsiisni duraa fakkii carraan filatame agarsiisa, ykn fakkii tokkollee hin agarsiisu.

Madal garaagarummaa fida

MadalMarsariitiiwwanDaataa caaseffame hin qabuSitemap hin qabuMeta description hin qabu
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
CMS hin argamne60,58367.0%32.4%18.5%

Madaloonni keessummeessaman kan akka Shopify qindaa'ina durtii gaarii qabatanii dhufu, kanaafuu sitemap fi daataan caaseffame bilisaan argamu. Marsariitiiwwan harkaan ijaaraman kan CMS beekamu hin qabne lamaanuu dhabuuf carraa olaanaa qabu. PrestaShop adda ba'a: suuqiiwwan nuti sakatta'ne keessaa 78.8% sitemap.xml nuti argachuu dandeenyu hin qaban.

Maal dura sirreessuu qabda

  1. Daataa caaseffame dabali. Bilookiin Organization ykn LocalBusiness maqaa, loogoo, teessoo fi liinkii sameAs qabu daqiiqaa kudhan fudhata, motora barbaachaa marsariitii kee maqaa daldalaa keetti akka hidhan gargaara.
  2. og:image kaa'i fuula jalqabaa fi fuulota ijoo irratti, piikseelii 1200 Γ— 630.
  3. sitemap.xml maxxansi fi robots.txt keessatti eeri.
  4. Meta description barreessi fuula sadarkaa argachuu qabu hundaaf.
  5. HTTPS dirqisiisi redirect 301 http:// irraa fayyadamuun.

Marsariitiin kee eessa akka jiru beekuu barbaaddaa? Odiitii SEO bilisaa hojjechiisi fi sakatta'iinsa 290 qorannoon kun irratti hundaa'e argadhu, ykn jecha tokko SEO A hanga Z keessatti barbaadi.

Mala: odiitii guutuu haaraa domeenii tokkoon tokkoo, domeenii 123,951, kan 96,283 isaanii argaman. Qoodni marsariitiiwwan sakatta'iinsi ilaallatu irratti hojjetame waliin madaalamee shallagame. Argannoon marsariitii 50 gadi qofaan qoodaman hin hammatamne, domeeniin dhuunfaa tokkollee maqaan hin dhahamne.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit β€” it takes under 60 seconds.

Related articles