Skip to main content
← Back to blog

Skennjajna 96,283 sit web: l-iżbalji tas-SEO li jidhru l-aktar

·3 min read·by LANGR SEO

Skennjajna 96,283 sit web: l-iżbalji tas-SEO li jidhru l-aktar

Bejn April u Ottubru 2026 l-iskaner ta' LANGR SEO għamel 248,167 awditu sħiħ fuq 123,951 dominju. Għal dan l-istudju ħadna l-aħħar awditu għal kull dominju, li jagħti ringiela waħda għal kull sit. 27,668 minn dawk is-siti ma setgħux jinfetħu xejn (paġna ta' żball, timeout jew l-ebda paġna ewlenija), għalhekk iċ-ċifri tal-kontenut hawn taħt huma bbażati fuq is-96,283 sit li wieġbu.

Nota dwar il-kampjun: il-biċċa l-kbira tad-dominji nstabu permezz ta' ċertifikati SSL maħruġa ġodda u listi ta' dominji popolari f'15-il suq nazzjonali. Dan ifisser ħafna siti żgħażagħ u negozji żgħar, u inqas marki kbar. Aqra ċ-ċifri bħala "kif jidher sit ġdid tipiku", mhux bħala ċensiment tal-web kollu.

Il-bażi fil-biċċa l-kbira qiegħda f'postha

Kważi kull sit għandu titlu tal-paġna: 0.9% biss kienu neqsin minnu. Il-punteġġ ġenerali medjan kien 78 minn 100, u nofs is-siti kollha waqgħu bejn 74 u 83.

Medda tal-punteġġSiti
90 sa 1004,828
80 sa 8936,426
70 sa 7947,462
60 sa 697,082
taħt 60485

Fejn is-siti jitilfu l-punti

RiżultatSehem tas-siti
L-ebda data strutturata (schema.org)53.3%
L-ebda og:image għall-qsim fuq il-midja soċjali50.0%
L-ebda sitemap.xml26.1%
L-ebda meta description19.4%
HTTP ma jirridirezzjonax għal HTTPS17.7%

Id-data strutturata hija l-akbar nuqqas. Aktar minn nofs is-siti ma jagħtu lill-magni tat-tiftix l-ebda deskrizzjoni li tinqara mill-magni ta' min huma. Fost is-siti li jużawha, l-aktar tipi komuni huma WebSite (15,866 sit) u Organization (15,404). LocalBusiness jidher fuq 1,327 sit biss, għalkemm parti kbira mill-kampjun huma negozji lokali.

In-nuqqas ta' og:image jgħodd aktar milli jidher. Meta link jinqasam fuq LinkedIn, Facebook jew f'app taċ-chat, il-preview juri immaġni addoċċ jew l-ebda immaġni.

Il-pjattaforma tagħmel differenza

PjattaformaSitiL-ebda data strutturataL-ebda sitemapL-ebda meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
L-ebda CMS identifikat60,58367.0%32.4%18.5%

Pjattaformi ospitati bħal Shopify jiġu b'settings default sensibbli, għalhekk is-sitemaps u d-data strutturata jiġu b'xejn. Is-siti mibnija bl-idejn mingħajr CMS li jista' jiġi identifikat huma l-aktar probabbli li jkunu neqsin miż-żewġ affarijiet. PrestaShop tispikka: f'78.8% tal-ħwienet li skennjajna ma sibna l-ebda sitemap.xml.

X'għandek issewwi l-ewwel

  1. Żid data strutturata. Blokk Organization jew LocalBusiness b'isem, logo, indirizz u links sameAs jieħu għaxar minuti u jgħin lill-magni tat-tiftix jgħaqqdu s-sit tiegħek mal-marka tiegħek.
  2. Issettja og:image fuq il-paġna ewlenija u l-paġni prinċipali, 1200 × 630 pixel.
  3. Ippubblika sitemap.xml u rreferi għaliha f'robots.txt.
  4. Ikteb meta description għal kull paġna li trid tikklassifika.
  5. Imponi HTTPS b'ridirezzjoni 301 minn http://.

Trid tkun taf fejn jinsab is-sit tiegħek? Agħmel awditu SEO b'xejn u ikseb l-istess 290 kontroll li fuqhom hu bbażat dan l-istudju, jew fittex terminu fis-SEO minn A sa Ż.

Metodu: l-aħħar awditu sħiħ għal kull dominju, 123,951 dominju, 96,283 minnhom aċċessibbli. Is-sehem huwa kkalkulat fuq is-siti fejn sar il-kontroll rilevanti. Riżultati li jinsabu f'inqas minn 50 sit tħallew barra, u l-ebda dominju individwali ma jissemma.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles