Skip to main content
← Back to blog

I matawai mātou i ngā paetukutuku 96,283: ngā hapa SEO e kitea nuitia ana

·5 min read·by LANGR SEO

I matawai mātou i ngā paetukutuku 96,283: ngā hapa SEO e kitea nuitia ana

I waenga i a Āperira me Oketopa 2026, i whakahaere te pūmatawai a LANGR SEO i ngā arotake katoa 248,167 ki ngā rohe ipurangi 123,951. Mō tēnei rangahau, i tango mātou i te arotake hou rawa mō ia rohe, arā, kotahi te rārangi mō ia pae. E 27,668 o aua pae kāore rawa i taea te tiki (he whārangi hapa, he wā kua pau, kāore rānei he whārangi kāinga), nā reira ko ngā tau ihirangi i raro nei e ahu mai ana i ngā pae 96,283 i whakautu mai.

He kōrero mō te tauira: i kitea te nuinga o ngā rohe mā ngā tiwhikete SSL katahi anō ka tukuna, mā ngā rārangi rohe rongonui hoki i ngā mākete whenua 15. Nā tērā, he maha ngā pae hou me ngā pakihi iti, ā, he iti iho ngā waitohu nunui. Pānuihia ngā tau hei "te āhua o tētahi paetukutuku hou noa", ehara i te tatauranga o te ipurangi katoa.

Kei te tika te nuinga o ngā mea taketake

Tata ki te katoa o ngā pae he taitara whārangi tō rātou: 0.9% anake kāore i whai. Ko te kaute waenga (median) o te kaute katoa he 78 i te 100, ā, i tau te haurua o ngā pae katoa ki waenga i te 74 me te 83.

Awhe kauteNgā pae
90 ki te 1004,828
80 ki te 8936,426
70 ki te 7947,462
60 ki te 697,082
i raro i te 60485

Te wāhi ka ngaro ngā piro o ngā pae

KitengaWāhanga o ngā pae
Kāore he raraunga hanganga (schema.org)53.3%
Kāore he og:image mō te tiritiri pāpāho pāpori50.0%
Kāore he sitemap.xml26.1%
Kāore he whakaahuatanga meta19.4%
Kāore te HTTP e tuku ana ki te HTTPS17.7%

Ko ngā raraunga hanganga te āputa nui rawa. Neke atu i te haurua o ngā pae kāore e hoatu ana ki ngā pūkaha rapu i tētahi whakaahuatanga e taea ai e te mīhini te pānui, mō wai rātou. I roto i ngā pae e whakamahi ana, ko ngā momo noa rawa ko WebSite (ngā pae 15,866) me Organization (15,404). Ka puta a LocalBusiness ki ngā pae 1,327 anake, ahakoa he pakihi ā-rohe te wāhanga nui o te tauira.

He nui ake te hiranga o te og:image ngaro i tōna āhua. Ina tiritiria tētahi hono ki LinkedIn, ki Facebook, ki tētahi taupānga kōrerorero rānei, ka whakaatu te arokite i tētahi atahanga matapōkere, kāore rānei he atahanga.

He rerekētanga tā te tūāpapa

TūāpapaNgā paeKāore he raraunga hangangaKāore he mahere paeKāore he whakaahuatanga meta
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Kāore he CMS i kitea60,58367.0%32.4%18.5%

Ko ngā tūāpapa manaaki pērā i a Shopify ka tae mai me ngā tautuhinga taunoa whai tikanga, nā reira ka riro utu kore mai ngā mahere pae me ngā raraunga hanganga. Ko ngā pae i hangaia ā-ringa kāore he CMS e kitea ana te mea e tino ngaro ai ēnei e rua. Ka tū motuhake a PrestaShop: 78.8% o ngā toa i matawaitia e mātou kāore he sitemap.xml i kitea e mātou.

He aha hei whakatika tuatahi

  1. Tāpirihia he raraunga hanganga. Ko tētahi poraka Organization, LocalBusiness rānei me te ingoa, te waitohu, te wāhitau me ngā hono sameAs, kotahi tekau meneti te roa, ā, ka āwhina i ngā pūkaha rapu ki te hono i tō pae ki tō waitohu.
  2. Tautuhia he og:image ki te whārangi kāinga me ngā whārangi matua, 1200 × 630 pika.
  3. Whakaputaina he sitemap.xml ka tohu atu ki a ia i roto i te robots.txt.
  4. Tuhia he whakaahuatanga meta mō ia whārangi me piki ki ngā hua rapu.
  5. Whakaūngia te HTTPS mā tētahi tukunga 301 mai i te http://.

Kei te hiahia mōhio koe ki te tūnga o tōu ake pae? Whakahaerehia he arotake SEO utu kore ka whiwhi i aua whakamātautau 290 anō e ahu mai ai tēnei rangahau, rapua rānei tētahi kupu i te SEO mai i te A ki te Z.

Tikanga: te arotake katoa hou rawa mō ia rohe, ngā rohe 123,951, ā, 96,283 i taea te toro. I tātaitia ngā wāhanga ki ngā pae i whakahaerehia ai te whakamātautau e hāngai ana. Kua waiho atu ngā kitenga kei raro iho i te 50 ngā pae, ā, kāore he rohe takitahi e whakaingoatia ana.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles