Skip to main content
โ† Back to blog

Kita mindai 96.283 situs web: kesalahan SEO sing paling kerep katon

ยท4 min readยทby LANGR SEO

Kita mindai 96.283 situs web: kesalahan SEO sing paling kerep katon

Antarane April lan Oktober 2026, pemindai LANGR SEO nglakokake 248.167 audit lengkap ing 123.951 domain. Kanggo studi iki kita njupuk audit paling anyar saben domain, dadi saben situs entuk siji baris. 27.668 situs saka kuwi babar pisan ora bisa dibukak (kaca error, wektu entek utawa ora ana kaca ngarep), mula angka konten ing ngisor iki adhedhasar 96.283 situs sing mangsuli.

Cathetan bab sampel: umume domain ditemokake liwat sertifikat SSL sing lagi wae diterbitake lan dhaptar domain sing lagi tren ing 15 pasar negara. Tegese akeh situs anyar lan usaha cilik, lan merek gedhe luwih sithik. Wacanen angka-angka iki minangka "kaya ngene rupane situs web anyar sing umum", dudu sensus kabeh web.

Dhasar-dhasare umume wis ana

Meh kabeh situs duwe judhul kaca: mung 0,9% sing ora duwe. Median skor sakabehe yaiku 78 saka 100, lan separo saka kabeh situs ana ing antarane 74 lan 83.

Rentang skorSitus
90 nganti 1004.828
80 nganti 8936.426
70 nganti 7947.462
60 nganti 697.082
ing ngisor 60485

Ing ngendi situs kelangan poin

TemuanBagean situs
Ora ana data terstruktur (schema.org)53,3%
Ora ana og:image kanggo bagi ing media sosial50,0%
Ora ana sitemap.xml26,1%
Ora ana meta description19,4%
HTTP ora dialihake menyang HTTPS17,7%

Data terstruktur minangka kekurangan paling gedhe. Luwih saka separo situs ora menehi mesin telusur katrangan sing bisa diwaca mesin bab sapa dheweke. Ing antarane situs sing nggunakake, jinis sing paling umum yaiku WebSite (15.866 situs) lan Organization (15.404). LocalBusiness mung katon ing 1.327 situs, senajan akeh saka sampel iku usaha lokal.

og:image sing ora ana luwih penting tinimbang sing katon. Yen link dibagi ing LinkedIn, Facebook utawa ing aplikasi chat, pratinjau bakal nampilake gambar acak utawa ora ana gambar babar pisan.

Platform nggawe bedane

PlatformSitusOra ana data terstrukturOra ana sitemapOra ana meta description
WordPress25.70328,1%11,4%24,6%
Shopify4.41118,6%1,9%10,2%
Webflow1.62360,9%27,6%9,9%
Magento1.25743,3%53,1%10,3%
PrestaShop1.20531,4%78,8%6,5%
Ora ana CMS sing dideteksi60.58367,0%32,4%18,5%

Platform hosting kaya Shopify wis duwe setelan gawan sing masuk akal, dadi sitemap lan data terstruktur langsung ana tanpa usaha. Situs gawean tangan tanpa CMS sing bisa dideteksi paling kerep ora duwe loro-lorone. PrestaShop paling nyolok: 78,8% toko sing kita pindai ora duwe sitemap.xml sing bisa kita temokake.

Apa sing kudu dibenakake dhisik

  1. Tambahna data terstruktur. Blok Organization utawa LocalBusiness kanthi jeneng, logo, alamat lan link sameAs mung butuh sepuluh menit lan mbantu mesin telusur nyambungake situsmu karo merekmu.
  2. Pasang og:image ing kaca ngarep lan kaca-kaca utama, 1200 ร— 630 piksel.
  3. Terbitna sitemap.xml lan sebutna ing robots.txt.
  4. Tulisen meta description kanggo saben kaca sing kudu entuk peringkat.
  5. Wajibna HTTPS nganggo pangalihan 301 saka http://.

Kepengin ngerti kahanane situsmu dhewe? Lakokna audit SEO gratis lan entuk 290 pamriksan sing padha karo sing dadi dhasar studi iki, utawa goleki istilah ing SEO saka A nganti Z.

Metode: audit lengkap paling anyar saben domain, 123.951 domain, 96.283 sing bisa diakses. Bagean diitung marang situs sing pamriksan gegayutan wis dilakokake. Temuan sing ana ing kurang saka 50 situs ora dilebokake, lan ora ana domain siji-sijine sing disebutake jenenge.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit โ€” it takes under 60 seconds.

Related articles