Skip to main content
← Back to blog

Sganadh sinn 96,283 làrach-lìn: na mearachdan SEO as cumanta

·4 min read·by LANGR SEO

Sganadh sinn 96,283 làrach-lìn: na mearachdan SEO as cumanta

Eadar an Giblean is an Dàmhair 2026, rinn sganair LANGR SEO 248,167 sgrùdadh slàn air 123,951 àrainn. Airson an rannsachaidh seo ghabh sinn an sgrùdadh as ùire airson gach àrainn, rud a bheir aon sreath dhuinn airson gach làraich. Cha b' urrainn dhuinn 27,668 de na làraich sin a luchdadh idir (duilleag mhearachd, ùine a' ruith a-mach no gun duilleag-dhachaigh), agus mar sin tha na h-àireamhan susbainte gu h-ìosal stèidhichte air na 96,283 làrach a fhreagair.

Nòta mun sampall: chaidh a' mhòr-chuid de na h-àrainnean a lorg tro theisteanasan SSL ùra agus liostaichean de dh'àrainnean a tha a' fàs mòr-chòrdte ann an 15 margaidhean nàiseanta. Tha sin a' ciallachadh mòran làraich òga is gnìomhachasan beaga, agus nas lugha de bhrandaichean mòra. Leugh na h-àireamhan mar "mar a choimheadas làrach-lìn ùr àbhaisteach", chan ann mar chunntas-sluaigh den lìon gu lèir.

Tha na bunaitean ann sa mhòr-chuid

Tha tiotal duilleige aig cha mhòr a h-uile làrach: cha robh fear a dhìth ach air 0.9%. B' e 78 a-mach à 100 am meadhan-sgòr iomlan, agus thuit leth nan làraichean eadar 74 is 83.

Raon sgòrLàraichean
90 gu 1004,828
80 gu 8936,426
70 gu 7947,462
60 gu 697,082
fo 60485

Far a bheil làraichean a' call phuingean

ToradhCuibhreann de làraichean
Gun dàta structarail (schema.org)53.3%
Gun og:image airson co-roinneadh sòisealta50.0%
Gun sitemap.xml26.1%
Gun meta description19.4%
Chan eil HTTP ag ath-stiùireadh gu HTTPS17.7%

Is e dàta structarail am beàrn as motha. Chan eil còrr is leth nan làraichean a' toirt do dh'einnseanan-luirg tuairisgeul sam bith a ghabhas leughadh le inneal air cò iad. Am measg nan làraichean a tha ga chleachdadh, is iad WebSite (15,866 làrach) agus Organization (15,404) na seòrsachan as cumanta. Chan eil LocalBusiness ri fhaicinn ach air 1,327 làrach, ged a tha cuid mhòr den t-sampall nan gnìomhachasan ionadail.

Tha og:image a tha a dhìth nas cudromaiche na tha e a' coimhead. Nuair a thèid ceangal a cho-roinn air LinkedIn, Facebook no ann an aplacaid còmhraidh, bidh an ro-shealladh a' tilleadh gu dealbh air thuaiream no gun dealbh idir.

Tha an t-àrd-ùrlar a' dèanamh diofar

Àrd-ùrlarLàraicheanGun dàta structarailGun sitemapGun meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Cha deach CMS a lorg60,58367.0%32.4%18.5%

Bidh àrd-ùrlaran air an aoigheachd mar Shopify a' tighinn le roghainnean bunaiteach ciallach, agus mar sin thig sitemaps is dàta structarail gun saothair. Is iad làraichean a chaidh a thogail le làimh gun CMS a ghabhas aithneachadh as dualtaiche an dà chuid a bhith a dhìth orra. Tha PrestaShop a' seasamh a-mach: cha robh sitemap.xml a b' urrainn dhuinn a lorg aig 78.8% de na bùthan a sganadh sinn.

Dè bu chòir càradh an toiseach

  1. Cuir ris dàta structarail. Bheir bloca Organization no LocalBusiness le ainm, suaicheantas, seòladh is ceanglaichean sameAs deich mionaidean, agus cuidichidh e einnseanan-luirg gus do làrach a cheangal ri do bhrann.
  2. Suidhich og:image air an duilleag-dhachaigh is air na prìomh dhuilleagan, 1200 × 630 piogsail.
  3. Foillsich sitemap.xml agus thoir iomradh air ann an robots.txt.
  4. Sgrìobh meta description airson gach duilleag a bu chòir a bhith air a rangachadh.
  5. Spàrr HTTPS le ath-stiùireadh 301 bho http://.

A bheil thu airson faighinn a-mach càite a bheil an làrach agad fhèin? Ruith sgrùdadh SEO an-asgaidh agus faigh na h-aon 290 sgrùdadh air a bheil an rannsachadh seo stèidhichte, no lorg teirm anns an SEO bho A gu Z.

Modh: an sgrùdadh slàn as ùire airson gach àrainn, 123,951 àrainn, 96,283 dhiubh ruigsinneach. Tha na cuibhreannan air an obrachadh a-mach a rèir nan làraichean far an deach an sgrùdadh iomchaidh a ruith. Chaidh toraidhean a bha aig nas lugha na 50 làrach fhàgail às, agus chan eilear ag ainmeachadh àrainn fa leth sam bith.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit — it takes under 60 seconds.

Related articles