Skip to main content
← Back to blog

Keimami vakadikeva e 96,283 na website: na cala ni SEO e levu duadua

Β·5 min readΒ·by LANGR SEO

Keimami vakadikeva e 96,283 na website: na cala ni SEO e levu duadua

Mai na vula ko Epereli ki na vula ko Okotova 2026, na misini ni vakadidike ni LANGR SEO e caka kina e 248,167 na vakadidike taucoko ena 123,951 na domain. Ena vakadidike oqo, keimami taura ga na vakadidike vou duadua ni domain yadua, sa ikoya e dua ga na laini ena website yadua. E 27,668 na website e sega ni rawa ni dola rawa (e dua na tabana ni cala, sa oti na gauna ni wawa se sega ni tiko na tabana taumada), o koya na iwiliwili ni ka e tu e ra e vakatau ga ena 96,283 na website ka ra sauma mai.

Vakamacala lailai me baleta na ivakaraitaki: e levu vei ira na domain e kunei ena vuku ni SSL certificate vou kei na lisi ni domain rogo ena 15 na makete vakavanua. Kena ibalebale, e levu na website vou kei na bisinisi lalai, ka vakalailai na brand levu. Wilika na iwiliwili me vaka na "irairai ni dua na website vou e vakalevu", ka sega ni iwiliwili ni website kece e vuravura.

Na ka taumada e tu vakalevu

Vakavoleka ni website kece e tiko kina na ulutaga ni tabana: e 0.9% ga e sega. Na iwiliwili tu e loma ni maka taucoko e 78 mai na 100, ka veimama ni website kece e tu ena maliwa ni 74 kei na 83.

iWasewase ni makaWebsite
90 ki na 1004,828
80 ki na 8936,426
70 ki na 7947,462
60 ki na 697,082
E ra ni 60485

Vei e yali kina na maka ni website

Ka e kuneiiWasewase ni website
Sega na structured data (schema.org)53.3%
Sega na og:image me wasei ena social media50.0%
Sega na sitemap.xml26.1%
Sega na meta description19.4%
Na HTTP e sega ni veiliutaki ki na HTTPS17.7%

Na structured data na lusi levu duadua. E sivia na veimama ni website e sega ni solia vei ira na search engine e dua na ivakamacala e rawa ni wilika na misini me baleti ira. Vei ira na website e vakayagataka, na mataqali e vakalevu duadua o WebSite (15,866 na website) kei na Organization (15,404). E 1,327 ga na website e tiko kina na LocalBusiness, e dina ga ni levu na bisinisi vakaitikotiko ena ivakaraitaki.

Na sega ni og:image e bibi cake mai na kena irairai. Ni wasei e dua na link ena LinkedIn, Facebook se dua na app ni veitalanoa, na kena iyaloyalo e vakaraitaki e dua na itaba ga e vakacalaka se sega sara.

Na platform e vakavuna na duidui

PlatformWebsiteSega na structured dataSega na sitemapSega na meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Sega ni kunei e dua na CMS60,58367.0%32.4%18.5%

Na platform vakaitaukei me vaka na Shopify e tiko vata kei na kena ivakarau vinaka, o koya na sitemap kei na structured data e laurai wale tu ga. Na website e caka vakaliga ka sega ni kunei kina e dua na CMS era rawa vakalevu duadua ni sega ni rau tiko kina na rua. E duatani sara na PrestaShop: e 78.8% ni sitoa keimami vakadikeva e sega ni keimami kunea kina e dua na sitemap.xml.

Na cava me vakavinakataki taumada

  1. Vakuria na structured data. E dua na block ni Organization se LocalBusiness e tiko kina na yaca, logo, itikotiko kei na link ni sameAs e tini ga na miniti, ka vukea na search engine me vakasemata na nomu website kei na nomu brand.
  2. Vakarautaka e dua na og:image ena tabana taumada kei na tabana bibi, 1200 Γ— 630 na pixel.
  3. Tabaka e dua na sitemap.xml ka vakaraitaka ena robots.txt.
  4. Vola e dua na meta description ena tabana yadua e dodonu me rank.
  5. Vakaukauwataka na HTTPS ena dua na veiliutaki 301 mai na http://.

O via kila se vei e tu kina na nomu website? Caka e dua na vakadidike ni SEO sega ni saumi ka taura na 290 na vakadikevi vata ga e yavutaki kina na vakadidike oqo, se vakasaqara e dua na vosa ena SEO mai na A ki na Z.

iVakarau: na vakadidike taucoko vou duadua ni domain yadua, 123,951 na domain, e 96,283 e rawa ni yacovi. Na iwasewase e wiliki vei ira ga na website e caka kina na vakadikevi vakaikoya. Na ka e kunei ena lailai sobu mai na 50 na website e sega ni vakurai, ka sega ni vakatokai e dua na domain.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit β€” it takes under 60 seconds.

Related articles