Skip to main content
← Back to blog

Mifala i skanem 96,283 websaet: ol SEO mistek we i kamaot moa

Β·4 min readΒ·by LANGR SEO

Mifala i skanem 96,283 websaet: ol SEO mistek we i kamaot moa

Bitwin Epril mo Oktoba 2026, skana blong LANGR SEO i ronem 248,167 fulwan audit long 123,951 domen. Long stadi ia, mifala i tekem laswan audit blong evri domen, hemia i givim wan laen blong evri saet. 27,668 long ol saet ia mifala i no save openem nating (wan pej blong eror, taem i finis, o i no gat hom pej), taswe ol namba blong kontent we i stap daon ia oli kamaot long 96,283 saet we oli ansa.

Wan smol tok abaot sampol: plante domen mifala i faenem tru long ol niu SSL setifiket mo ol lis blong domen we pipol oli laekem tumas long 15 maket blong ol kantri. Hemia i minim se i gat plante yangfala saet mo smol bisnis, mo i no gat plante bigfala brand. Ridim ol namba ia olsem "wanem kaen wan nomol niu websaet i luk", i no olsem sensas blong fulwan web.

Plante saet oli gat ol basik samting finis

Klosap evri saet i gat wan taetol blong pej: 0.9% nomo i no gat. Midel skoa (median) blong ful skoa i 78 long 100, mo haf blong ol saet oli kasem bitwin 74 mo 83.

SkoaOl saet
90 kasem 1004,828
80 kasem 8936,426
70 kasem 7947,462
60 kasem 697,082
andanit long 60485

Ples we ol saet oli lusum poen

Samting we mifala i faenemPasen blong ol saet
I no gat structured data (schema.org)53.3%
I no gat og:image blong serem long sosel midia50.0%
I no gat sitemap.xml26.1%
I no gat meta description19.4%
HTTP i no redirect i go long HTTPS17.7%

Structured data hemi bigfala hol. Moa long haf blong ol saet oli no givim wan tok we kompiuta i save ridim, long ol search enjin, blong talem se hu nao oli. Long ol saet we oli yusum, ol taep we i komon moa hemi WebSite (15,866 saet) mo Organization (15,404). LocalBusiness i kamaot long 1,327 saet nomo, nating se bigfala pat blong sampol ia hemi ol lokol bisnis.

Taem og:image i no stap, hemi impoten moa i bitim we yu ting. Taem wan link i serem long LinkedIn, Facebook o long wan chat ap, priviu i soem wan pikja nomo we i no stret, o i no gat pikja nating.

Platfom i mekem difrens

PlatfomOl saetI no gat structured dataI no gat sitemapI no gat meta description
WordPress25,70328.1%11.4%24.6%
Shopify4,41118.6%1.9%10.2%
Webflow1,62360.9%27.6%9.9%
Magento1,25743.3%53.1%10.3%
PrestaShop1,20531.4%78.8%6.5%
Mifala i no faenem CMS60,58367.0%32.4%18.5%

Ol hosted platfom olsem Shopify oli kam wetem ol gudfala seting finis, taswe sitemap mo structured data oli kam fri. Ol saet we man i wokem wetem han, we i no gat CMS we mifala i save faenem, oli save mestem tufala samting ia moa. PrestaShop i stanap aot: 78.8% long ol stoa we mifala i skanem oli no gat wan sitemap.xml we mifala i save faenem.

Wanem yu mas stretem fastaem

  1. Putum structured data. Wan blok blong Organization o LocalBusiness wetem nem, logo, adres mo ol sameAs link i tekem ten minit nomo, mo i halpem ol search enjin blong joenem saet blong yu wetem brand blong yu.
  2. Putum wan og:image long hom pej mo ol impoten pej, 1200 Γ— 630 piksel.
  3. Pablisim wan sitemap.xml mo talem long robots.txt we hem i stap.
  4. Raetem wan meta description blong evri pej we yu wantem i kamaot antap long search.
  5. Fosem HTTPS wetem wan 301 redirect we i kamaot long http://.

Yu wantem save wanem ples saet blong yu i stap? Ronem wan fri SEO audit mo kasem sem 290 jek we stadi ia i stanap long hem, o lukaotem wan tok long SEO A kasem Z.

Fasin blong wok: laswan fulwan audit blong evri domen, 123,951 domen, 96,283 long olgeta mifala i save kasem. Ol pasen mifala i kaontem long ol saet we jek ia i ron long olgeta. Ol samting we mifala i faenem long andanit long 50 saet mifala i livim aot, mo mifala i no talem nem blong eni domen.

Want to know where your site stands?

Run a free SEO audit β€” it takes under 60 seconds.

Related articles